Бред Пит се повлекува од глумата: Во последниот семестар сум

Во неодамнешното интервју за британскиот „GQ“, наградуваниот актер Бред Пит откри многу изненадувачки информации за неговиот личен и професионален живот. Познато од обожавателите и со другите како прилично приватно лице, ова интервју

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Вентрикуларна тахикардија – симптоми, дијагноза и терапија

Потребен е итен третман доколку вентрикуларната тахикардија предизвикува симптоми или кога епизодите траат повеќе од 30 секунди дури и ако нема симптоми.

Вентрикуларната тахикардија е срцев ритам што произлегува од срцевите комори и

ВИДЕО | Ким Кардашијан се огласи по обвинувањата дека го оштетила култниот фустан на Мерлин Монро

Ким Кардашијан одговори на обвинувањата дека го оштетила култниот фустан на Мерлин Монро што го носеше на овогодинешната Мет Гала.

Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

За потсетување, колекционерот Скот Фортнер објави дека

Пјер Жалица открива сè за липосукциската исхрана: Ослабев 60 килограми и животот сосема ми се промени!

Липосукциската исхрана е одлично сценарио секогаш со среќен крај, вели познатиот режисер Пјер Жалица, кој „симнал“ неверојатни 60 килограми.

Популарниот сараевски режисер Пјер Жалица („Мостар севдах рејунион“, „Гори ватра“, „Код амиџе Идриза“ и

Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и Џери Хол се разделуваат

Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и неговата сопруга, инаку актерка и поранешен модел, Џери Хол, се разведуваат по шест години брак, пишува „Њујорк Тајмс“.
Тие се венчаа во 2016 година, две години откако Мардок

Што прави денеска: Виктор Филиповски, џез музичар

Виктор Филиповски е дел од новиот бран на џез-музичари во Македонија. Во последните пет години е еден од најистакнатите и најбараните тапанари на македонската и балканската џез-сцена.
Завршил додипломски и постдипломски студии на

Пробиотиците можат да помогнат во лекувањето на депресијата

Пробиотиците, „добрите бактерии“ за кои често се тврди дека доведуваат до позитивни здравствени реакции, би можеле да играат улога во лекувањето на депресијата, се вели во новото истражување, во кое биле вклучени