Експлозија од вкусови: Полнети тиквички со јагнешко месо и булгур

Иако можеби повеќето од вас се навикнати на традиционалните полнети пиперки, понекогаш вреди да се експериментира во кујна.
Овој рецепт за полнети тиквички со јагнешко месо, булгур, домат и модар патлиџан ќе ве

Принцот Чарлс навистина се сретнал со својата внука Лилибет: Тоа било собено емотивен момент за него

Британскиот принц Чарлс пред неколку недели конечно доби шанса да ја запознае својата внука Лилибет, второто дете на принцот Хари и Меган Маркл. Идниот британски крал наводно не ја криел возбудата и

Осум симптоми на мајмунските сипаници на кои треба да внимавате

Мајмунските сипаници се вирусна болест предизвикана од вирус сличен на вирусот на големи сипаници, но не се шири меѓу луѓето така ефикасно и помала е смртноста отколку кај големите сипаници.
Како се пренесува

Дневен хороскоп за 2 јули: Не дозволувајте нечии зборови да ве поколебаат

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 2 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.
Овен
Бидете подготвени да реагирате соодветно во секое време. Едно мало невнимание може да има огромни последици. Концентрирајте се.

Сопствениците глумеле дека се повредиле: Мачорот со урнебесна реакција покажа кој ѝ е омилен

Сопствениците на мачорот Чејс решиле да видат како ќе реагира нивното милениче во случај да се повредиле, а резултатот насмеа многумина.
Имено, на видеото кое го споделија на „ТикТок“ сопственичката најпрво се преправала

ВИДЕО | Славната комичарка абортирала трипати како средношколка: Училиштето се срами од неа

Американската комичарка Челси Хендлер (47)  тврди дека била исклучена од Куќата на славните на нејзиното средно училиште, поради нејзините јавни коментари за абортусот, пишува „Индепендент“.
Комичарката сподели дека имала три абортуси додека одела

Млада сопруга мета на критики затоа што готви секој ден за нејзиниот сопруг: Го уништуваш феминизмот

26-годишната Сонали Арора од Мелбурн, Австралија, секојдневно ужива да подготвува оброци за својот сопруг и не ни помислила дека поради тоа би можела да биде мета на критики.
Имено, таа на својот тикток-профил

ФОТО | По раскинувањето со Пике, Шакира фотографирана насмеана во друштво на згоден маж

Новите фотографии на пејачката Шакира за миг го обиколија светот, а на нив се гледа дека е среќна и исполнета. Шакира уживала во друштво на млад сурфер на плажа во Барселона.

Пред неколку

Адвокатот на Брус Вилис откри зошто актерот продолжил да работи и по дијагнозата за афазија

Адвокатот на актерот Брус Вилис, Мартин Сингер, ги откри причините поради кои актерот продолжил да работи и откако му била дијагностицирана афазија.
Како одговор на обвинувањата дека продуцентот Рандал Емет, со кого Вилис