Брахим откри каков совет добил од Анчелоти по враќањето во Реал

1 min read

Брахим Диаз се врати во Реал Мадрид по неколку сезони минати во редовите на Милан, а тој беше дел од првата група фудбалери кои се појавија на стартот на подготовките за новата сезона.

Диаз веќе напорно тренира под водство на Карло Анчелоти и ќе се обиде да се наметне кај италијанскиот стручњак, очекувајќи да има важна улога во екипата во новата сезона.

Самиот фудбалер им открил на медиумите кој бил првиот совет кој го добил од Анчелоти пред неколку дена.

– Анчелоти побара од мене да уживам и да се обидам да ја извлечам својата најдобра верзија.

– Сакам да му помогнам на тимот на било каков начин, се надевам дека ќе научам многу од квалитетните соиграчи и среќен сум што можам да соработувам со Анчелоти, – истакнал Диаз.

Претходно

Курти најави дека ќе го намали бројот на полицајци во и околу општинските згради на северот на Косово

Следно

Турскиот министер за одбрана, Ѓулер, во Вилнус оствари средби со италијанскиот, грчкиот и естонскиот колега

Latest from Blog