Бонучи е „избришан“ од првиот тим на Јувентус

1 min read

Денеска започнува новата сезона во Серија А, а Јувентус до својот прв натпревар ќе мора да почека до утре, кога му гостува на Удинезе.

Она што стана јасно на ден пред средбата дека не постојат никакви шанси во тимот да се врати доскорешниот капитен Леонардо Бонучи, кој дефинитивно е избришан од првиот тим.

Јувентус ги испрати до Серија А броевите на дресовите кои ќе ги носат фудбалерите во новата сезона, а на списокот воопшто го нема бројот 19, кој инаку му припаѓаше на Бонучи.

Тоа е уште еден знак дека нема никаква иднина за дефанзивецот во Торино, иако тој се обидуваше на секој начин да биде дел од Јувентус и во последната сезона од договорот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Промена на имиња на улиците во Тетово – Касами: Чекаме интервенција од катастарот

Следно

Пожари беснеат во Албанија, уапсени 4 лица

Latest from Blog