Авион безбедно слета во Јужна Кореја откако му се отворила вратата во текот на летот

1 min read

СЕУЛ (АА) – Денес во Јужна Кореја се случи несекојдневен настан. За време на летот на патничкиот авион се отворила вратата, по што патниците почнале отежнато да дишат, информираат локалните медиуми, пренесува Анадолу.

Авионот на компанијата „Азиана Ерлајнс“ успеал безбедно да слета на меѓународниот аеродром Даегу.

„Никој од 194 лица не падна од авионот, ниту некој е повреден, но некои од патниците во паника покажале симптоми на отежнато дишење и пренесени се во болница по слетувањето“, објави новинската агенција Јонхап.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Германската економија влезе во рецесија

Следно

Непознат маж му пријде и го прегрна Шолц, според германските медиуми станува збор за голем пропуст на обезбедувањето

Latest from Blog