ФОТО | Страшната судбина на тројката разделена по раѓањето: Бизарен експеримент им го уништил животот

Тројцата браќа биле дел од експериментот на психологот Питер Б. Нојбауер, со цел да се следи развојот на децата кои растат во различни социо-економски услови, а резултатите од истражувањето не се познати.

Едвард

Здравко Мамиќ останува во БиХ, нема да биде екстрадиран во Хрватска

Поранешниот извршен потпретседател на хрватскиот шампион Динамо Загреб,, Здравко Мамиќ нема да биде екстрадиран во Хрватска, одлучи судот во Босна и Херцеговина.

Како што пренесува „Дневни Аваз“, Хрватска бараше Мамиќ да им биде

Регистрирани 190 новозаболени од Ковид- починаа 10 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Направени се 2.636 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на КОВИД-19:
Скопје – 93, Куманово – 25,

Владејачката партија „Грузиски сон” победник на локалните избори

Владејачката партија „Грузиски сон” е победик на локалните избори во земјата, што се одржаа во сенка на политичката криза, покажуваат официјалните податоци.

„Грузиски сон” освои 46,6 проценти од гласовите, откако беа пребројани речиси

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЗА ПРВ ПАТ Е ГРАД НА СИТЕ – ЕДИНСТВЕНО, НАШЕ СКОПЈЕ!

Во своето гостување на „ТВ Шења“, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов доби комплименти од новинарот Насер Селмани за избалансираниот развој на градот:
„Она што навистина мора да ви се признае, дури и најголемите

Фото: Неколку запросувања и Аквамен на Скопскиот маратон

Убаво време, срушени државни рекорди, позитивна енергија и многу насмевки го одбележаа 17 издание на Виз ер Скопскиот маратон кој се одржа денеска.

Над 6000 тркачи учествуваа на Скопскиот маратон, а победниците Адријана

20 знаци кои покажуваат дека сте добра мајка

Мајките чувствуваат голем притисок дека мора да бидат „совршени“ како жените во книгите за родителство. Меѓутоа, да се биде добра мајка нема никаква врска со убедувањето на децата да јадат зеленчук или

ССМ: Денеска 92 проценти од работниците требаше да одмараат, а оастанатите да добијат повисоки дневници

Сојузот на синдикатите на Македонија денеска реагира на недонесувањето на законот со кој недела требаше да биде ден на неделен одмор и бара од пратениците одговори зошто не го направија тоа.

-Денеска

Видео : Авион удри во зграда, пилотот и 5 патници загинаа во близина на Милано, на пат кон Сардинија

Мал авион удри денеска во празна, двокатна деловна зграда во предградието на Милано, при што според италијанските медиуми загинале сите шест патници , колку што имало во авионот.

Пожарникарите кои беа на местото

ВИДЕО | Емили Ратајковски го обвини пејачот: Ме фати за голите гради на снимањето на спотот за „Blurred Lines“

Иако нејзиното појавување во спотот за песната „Blurred lines“ на пејачот Робин Тик ѝ ја обезбеди планетарната слава и голем број деловни ангажмани, една од најпознатите манекенки во светот Емили Ратајковски немала