Антетокумпо со урнебесна порака до Ал Хилал: Земете ме мене, личам на Мбапе!

1 min read

Грчката НБА-ѕвезда Јанис Антетокумпо испрати урнебесна порака до саудиски Ал Хилал, откако денеска овој клуб испрати понуда која е светски рекордна од 300 милиони евра за да го купи Килијан Мбапе од Пари Сен Жермен, а на Французинот му нуди 700 милиони евра за една година.

Додека трае сагата за француската суперѕвезда, а саудијците се надминаа со понудата која практично не се одбива, Антетокумпо на Ал Хилал му порача дека може и него да го земат, зашто – личел на Мбапе.

„Ал Хилал може мене да ме земете. Личам на Мбапе“, објави Антетокумпо.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО) Изгорени животни во пожарите што беснеат во Грција

Следно

Гран при за „Траги на диви животни“ на српскиот режисер Ненад Павловиќ на фестивалот „Преку езерото“

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета