Анчелоти: Реал нема да потпише договор со Мбапе во овој преоден рок

1 min read

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе ова лето сигурно нема да потпише договор со Реал Мадрид. Французинот сака да потпише нов договор со Парижаните.

-Не, јас го исклучувам тоа 100 проценти. Мислам дека нашиот тим е формиран, а играчите размислуваат за тековната сезона, изјави тренерот на Реал, Карло Анчелоти за „Ројтерс“.

Италијанецот додаде  дека Реал најверојатно нема да потпише со никој друг во тековниот прозорец, кој се затвора на 1 септември.

Мбапе игра за парижаните од 2017 година. Во сезоната 2022/23, фудбалерот одигра 43 натпревари во сите натпреварувања, постигна 41 гол и даде 10 асистенции. Неговиот актуелен договор со ПСЖ е до 30 јуни 2024 година. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Зеленски: Украина нема никаква врска со авионската несреќа во која загина Пригожин

Следно

Тројца македонски државјани евакуирани од пожарите во Грција – еден е повреден

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета