Зинедин Зидан веќе одбил понуди од три репрезентации

1 min read

Според францускиот весник „Л’Екип“, Зидан веќе одбил понуди од три репрезентации, Бразил, Португалија и САД.

Нејасно е дали Зидан сака тренерската кариера да ја продолжи како селектор на некоја репрезентација или ќе го одбере клупскиот фудбал.

Зидан долго време е без тренерски ангажман, од 2021 година кога си замина од Реал Мадрид.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е слугата на Ахмети, патрон на бизнис интересите и фолирантите од Левица, изборите се решение

Следно

Подигнат еден од оштетените вагони со амонијак кај Пирот

Latest from Blog