ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е слугата на Ахмети, патрон на бизнис интересите и фолирантите од Левица, изборите се решение

1 min read

Ковачевски е слугата на Ахмети, патрон на бизнис интересите и фолирантите од Левица, изборите се решение, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Ковачевски е заробеник на Ахмети, цела година помина буквално како до сега, со криминал и корупција. Ковачевски ги штити сите луѓе на Ахмети, од Груби, Османи до Буши, затоа што знае дека само тој го држи на премиерското столче. Покрај на Ахмети Ковачевски станува и поданик на фолирантите од Левица со кои е во коалиција во град Скопје и на многи други места. Деструкцијата нивна ја гледаме и по нефункционалноста на град Скопје. И додека слугува Ковачевски, бизнисите на неговиот кум и неговото потесно семејство се шират низ државата, на кои патрон е токму тој, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Влада на Ковачевски е проблем за Македонија, само предвремени парламентарни избори се решение и излез од коалицијата на која матните зделки и тендери им се пред се, додаваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Зелен хуман град: Индустријата лобира да ѝ се врати дозволата за увоз на отпад што ќе го согорува

Следно

Зинедин Зидан веќе одбил понуди од три репрезентации

Latest from Blog