Возачите немаат трпение: Две тепачки за неколку часа на скопските улици

1 min read

Во текот на вчерашниот ден се случиле две тепачки меѓу возачи на скопските улици.

Најпрво во 11.15 часот во СВР Скопје, Б.Д.(27) од Скопје пријавил дека на ул.„Иван Хаџиниколов“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице.

Потоа во 15.00 часот во СВР Скопје, Б.Б.(36) од Скопје пријавил дека околу 14.00 часот на ул.„Радишанска“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од А.М.(40) од Скопје.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на случаите.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Русија протера четворица австриски дипломати

Следно

Видео од спасувањето на 17 годишното девојче по 248 часа

Latest from Blog