(ВИДЕО) Тинејџер извлечен од урнатините по четири дена: „Пиев урина, тоа ме спаси“

1 min read

Спасувачите го извлекле Аднан Мухамед Коркут од подрумот каде што бил заробен од понеделникот

Тинејџер рано изутринава неповреден бил извлечен од урнатините на една зграда во турскиот град Газиантеп, четири дена по катастрофалниот земјотрес.

Спасувачите го извлекле Аднан Мухамед Коркут од подрумот каде што бил заробен од понеделникот. Седумнаесетгодишникот се насмевнал на толпата пријатели и роднини кои го скандирале неговото име, ракоплескале и плачеле додека спасувачите го носеле и го ставале на носилки.

„Фала му на Бога што стигнавте. Ви благодарам на сите“,

рекол тој, гушкајќи ја мајка си и другите кои се наведнале да го бакнат и прегрнат додека го товареле во амбулантното возило.

Тинејџерот рекол дека бил принуден да ја пие сопствената урина за да ја задоволи жедта.

„Така успеав да преживеам“,

рече тој.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Нов социјален пакет за помош на социјално загрозените граѓани во Гази Баба

Следно

ЗЕМЕТЕ СÈ, ЗАРАБОТИВ ДОВОЛНО ОД НЕГО – сопственик на турски дуќан ја донираше целата роба (ВИДЕО)

Latest from Blog