ЗЕМЕТЕ СÈ, ЗАРАБОТИВ ДОВОЛНО ОД НЕГО – сопственик на турски дуќан ја донираше целата роба (ВИДЕО)

1 min read

Сопственик на турски дуќан донира се што има во својата продавница за помош од земјотресот.

Тој им рекол на луѓето што помагаат за донациите: Земете сè, доволно заработив од оваа продавница. Таквата великодушност доаѓа од вистинската вера – пишува Камран на Твитер.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Тинејџер извлечен од урнатините по четири дена: „Пиев урина, тоа ме спаси“

Следно

ФОТО: Ова се припадниците на АРМ кои учествуваа во спасување на малиот Сулејман

Latest from Blog