(ВИДЕО) Потресен разговор на осумгодишната Зубејда со нејзините спасувачи

1 min read

Влеговме низ прозорецот, го видовме прозорецот и помисливме дека Зубејда можеби е таму. Се сеќаваш ли како игравме криенка? Еве, сега те најдов, рекол спасувачот додека се обидувал да ѝ помогне

Турската телевизија објави видео од потресниот разговор на осумгодишната Зубејда со нејзините спасувачи.

„Дали сме дома?“, праша девојчето.

„Да, дома си“, ѝ одговори спасувачот.

„Како влеговте сите во куќата?“, повторно праша таа.

„Влеговме низ прозорецот, го видовме прозорецот и помисливме дека Зубејда можеби е таму. Се сеќаваш ли како игравме криенка? Еве, сега те најдов”,

рекол спасувачот додека се обидувал да ѝ помогне.

По повеќе од 72 часа по катастрофалниот земјотрес од 7,8 степени по Рихтеровата скала што ги погоди Турција и Сирија на 6 февруари, бројот на загинати достигна речиси 16 000.

Според последниот црн биланс, бројот на загинати во Турција се искачи на 12 873, а во Сирија има вкупно 2 992 жртви во земјотресот. Со ова, вкупниот број на загинати во двете земји се искачи на 15 865.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Малолетничка касната од куче на кеј

Следно

Зеленски во ЕП во Брисел: Ние се браниме себеси, ние ве браниме вас

Latest from Blog