Малолетничка касната од куче на кеј

1 min read

Малолетничка вчера била касната од улично куче на кеј во Скопје. 

На 08.02.2023 во 08.30 часот во Полициската станица Центар, Б.Т.К.(41) од Скопје пријавила дека на кеј „Димитар Влахов“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник, информираа од МВР. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Самитот на ЕУ започна со едноминутно молчење за жртвите од земјотресот во Туркије и Сирија

Следно

(ВИДЕО) Потресен разговор на осумгодишната Зубејда со нејзините спасувачи

Latest from Blog