(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Земјотресот во Турција и легализираните дивоградби во Македонија

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 13 февруари 2023 г. на ТВ Алсат

Во новата епизода:

– По трагичните земјотреси во Турција се бараат виновници за објектите што колабираа – пред пет години биле легализирани 75 илјади дивоградби; И Македонија помина низ една масовна легализација на бесправно изградени објекти, само со геодетски елаборат и без проверка на безбедноста – какви се можните последици;

– Четири години по трагедијата кај Ласкарци не само што нема ни првостепена пресуда туку процесот оди кон лоцирање на вината само кај возачот на автобусот (и ослободување на сопственикот на „Дурмо“ и другите обвинети); Како супервештачењето, врз основа на исти факти како и вештачењето, стигна до целосно различен заклучок;

– Потребата за масовен увоз на работна сила од странство тропа на врата зашто домашните работници продолжуваат масовно да се исселуваат од земјава;

– Ново издание на „Саботажата“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Менхетен губи по 12 милијарди долари годишно затоа што луѓе работат од дома

Следно

Чавушоглу: „Израел е една од првите земји што испрати поддршка за Туркије по земјотресот“

Latest from Blog