(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Пушењето аут, вејпањето ин – како шарените електронски цигари го наоѓаат патот до малолетниците

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 6 февруари 2023 г. на ТВ Алсат

Во оваа емисија:

– По пријави од родители дека деца лесно доаѓаат до електронски цигари (вејп), на терен провериме дали е така и кој е одговорен; Надлежните имаат половични одговори;

– Дивоградбата кај Старата скопска чаршија напредувала по првата објава на „360 степени“; Зошто – го прашуваме градоначалникот Висар Ганиу;

– Истражување: Пет профили на Твитер доминираат со објавите на политички теми – проруската ориентација лесно видлива;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

На Русија ѝ се отвори 25 милијарди долари дупка во буџетот

Следно

3.432 загинати во земјотресите што ги потресоа јужните делови на Туркије

Latest from Blog