(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Добредојден за работа во Луксембург, недостоен за скопските стоматолошки клиники

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 30 јануари 2023 г. на ТВ Алсат

Во новото издание на емисијата:

– Со дипломи од престижни универзитети, неподобен за скопските стоматолошки клиники, а добредојден за работа во Луксембург – зошто меритократијата во јавниот сектор во земјава е само на хартија;

– Со години нема учебници по англиски јазик за основците – наставниците упатени да се снаоѓаат на интернет; Колку новиот закон за учебници ќе води сметка за интересот на учениците, а колку за бизнис и партиските интереси;

– Граѓанскиот сектор бара итна средба со премиерот: Нема дијалог Влада – невладини, Советот за соработка не функционира;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Потпретседателот Муцунски ќе присуствува на молитвен појадок и ќе оствари низа работни средби во Вашингтон

Следно

Турскиот тим за поларни истражувања замина за Антарктикот

Latest from Blog