Потпретседателот Муцунски ќе присуствува на молитвен појадок и ќе оствари низа работни средби во Вашингтон

1 min read

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски од денеска е во посета на Соединетите Американски Држави, каде ќе присуствува на Националниот молитвен појадок што ќе се одржи во Вашингтон, на 2 февруари 2023 година (четврток).

Во рамките на посетата на САД, Потпретседателот Муцунски ќе оствари и работни средби со високи претставници на Стејт департментот, членови на Конгресот, како и на меѓународни организации кои се партнери и пријатели на ВМРО-ДПМНЕ и Република Македонија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ММФ ги зголеми изгледите за глобалниот раст за годинава

Следно

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Добредојден за работа во Луксембург, недостоен за скопските стоматолошки клиники

Latest from Blog