ВИДЕО: Митровиќ збесна и го турна судијата, Јунајтед со пресврт до полуфинале во ФА Купот

1 min read

Манчестер Јунајтед се пласираше во полуфиналето од ФА Купот каде што ќе игра против Брајтон, во второто полуфинале ќе се сретнат Сити и Шефилд. Денес во интересен натпревар „ѓаволите“ го совладаа Фулам со 3:1.

Митровиќ во 50-тата минута донесе предност за Фулам, а водството на тимот од Лондон беше актуелно се до 20-тина минути пред крајот. Џејдон Санчо имаше добра прилика, а откако промаши по реакција на ВАР се досуди пенал, но и Вилијан доби црвен картон. Тогаш српскиот напаѓач Александар Митровиќ збесна и го турна судијата добивајќи црвен картон. Во целата турканица се вмеша и тренерот Марко Силва, па и тој беше исклучен.

Пеналот за израмнување го реализираше Бруно Фернандеш, а само две минути подоцна Забицер постигна гол за водство од 2:1. Во самата завршнциа длабоко во судиското продолжение Фернандеш постигна уште еден гол за конечни 3:1.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

МИНАТА ОД РИЕКА СОДРЖЕЛА 690 КИЛА ЕКСПЛОЗИВ: Ова е моментот на уништувањето (ВИДЕО)

Следно

Затворени избирачките места во Црна Гора, се бројат гласовите

Latest from Blog