Вечерва во 360°: Пушењето аут, вејпањето ин – како шарените електронски цигари го наоѓаат патот до малолетниците

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (6 февруари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Во ова издание:

– По поплаки од родители дека малолетници релативно лесно доаѓаат до електронски цигари, т.н. вејпови, излеговме на терен да провериме дали е така и чија е одговорноста; Институциите со половични одговори;

– Огромната дивоградба кај Старата скопска чаршија напредувала по нашата прва објава; Градоначалникот на Чаир вели дека било последно;

– Истражување: Пет профили на Твитер доминираат меѓу објавите на политички теми во земјава – нивната проруска ориентација лесно воочлива;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Во Туркије поради земјотресот прогласена седумдневна жалост

Следно

Над 1.760 загинати, 12.068 повредени во разорните земјотреси во јужна Туркије

Latest from Blog