Три лица повредени во тешка сообраќајка кај Влада

1 min read

Вчера се случила сообраќајна несреќа кај Влада во Скопје, при што со повреди се здобиле три лица.

– На 12.03.2023 во 14.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Илинден“ и бул.„Климент Охридски“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сеат ибица“ со скопски регистарски ознаки управувано од М.Л.(22) од Скопје и патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од Н.З.(50) од Скопје, информира МВР.

Како што соопшти МВР, во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Н.З. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а со телесни повреди се здобиле возачот М.Л. и уште еден сопатник од возилото „сеат ибица“, Л.Г.(22) од Скопје констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

НИ ДОАЃА СНЕГОТ – УХМР со детална временска прогноза, набрзо разочарување за сите, а овој ден од неделата без чадор никако не излегувајте од дома!

Следно

Нејмар сака да остане во ПСЖ до крајот на кариерата

Latest from Blog