НИ ДОАЃА СНЕГОТ – УХМР со детална временска прогноза, набрзо разочарување за сите, а овој ден од неделата без чадор никако не излегувајте од дома!

1 min read

УХМР за утре најавува стабилно и ралативно топло време. Во среда, како што информира, ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Поради продор на постудена воздушна маса од север, кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите на планините и на повисоките места ќе преминуваат во снег.

Според УХМР, во четврток ќе дува засилен до силен ветер од северен правец, наместа и над 70 километри на час, а дневната температура значително ќе се намали.

Од петок и во деновите од викендот времето ќе биде стабилно и потопло.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Зеленски по акциите против црквата под влијание на Русија: Украина бара духовна независност

Следно

Три лица повредени во тешка сообраќајка кај Влада

Latest from Blog