Нејмар сака да остане во ПСЖ до крајот на кариерата

1 min read

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Нејмар, нема намера да го напушти клубот бидејќи сака да остане на „Паркот на принцовите“ до крајот на кариерата.

Поранешниот играч на Барселона моментално има 31 година и неговиот актуелен договор со парижаните е до 2027 година. Иако клубот се шпекулира дека сака да се раздели со него од минатото лето, тоа најверојатно нема да се случи, објави „Атлетик“.

Челзи, Њукасл и Јувентус се заинтересирани за Бразилецот во последните месеци, а гласините за конфликт меѓу него и Мбапе ги подгреаја шпекулациите дека парижаните ќе се обидат да го продадат Нејмар.

Нејмар беше донесен во Барселона во 2017 година за рекордни 222 милиони евра. Јасно е дека за воопшто да се случи неговиот трансфер, кандидатите мора да обезбедат многу голем буџет не само за трансферната сума, туку и за платата на напаѓачот. Во комбинација со неговата неподготвеност да замине, ова го прави неговиот трансфер речиси невозможен, без разлика на плановите на раководството на клубот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Три лица повредени во тешка сообраќајка кај Влада

Следно

ПОЧИНА ЈАПОНСКИОТ ПИСАТЕЛ И НОБЕЛОВЕЦ КЕНЗАБУРО ОЕ

Latest from Blog