Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

1 min read

Претходно, како што јави МИА, две лица, од кои едното девојче на 15-годишна возраст ги загубиле животите во тешка сообраќајна несреќа која денеска околу пладне се случила на автопатот Штип – Свети Николе, во близина на патарината кај село Кадрифаково

Уште едно лице почина во тешката сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Штип-Миладиновци на околу половина километар на патарината кај село Кадрифаково. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во изјава за МИА, информира дека од страна на Клиничка болница-Штип добиле пријава дека на тешките телесни повреди подлегнала и 37-годишна жена.

Претходно, како што јави МИА, две лица, од кои едното девојче на 15-годишна возраст ги загубиле животите во тешка сообраќајна несреќа која денеска околу пладне се случила на автопатот Штип – Свети Николе, во близина на патарината кај село Кадрифаково.

Несреќата во која учествувале две возила се случила во 12:10 часот.

На самото место животите ги загубиле 15-годишно девојче и 62-годишна жена.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Со премиера на „Некрстени денови“ на Иво Трајков вечерва во Кинотека почнува 13. издание на Филозофскиот филмски фестивал

Следно

Шпанска католичка црква: Повеќе од 927 малолетници биле сексуално злоставувани во црквата

Latest from Blog