Страшна сообраќајна незгода вечерва во Бутел

1 min read

Скопјанец е пренесен во Градската болница со повреди од тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата Христијан Тодоровски Карпош во Бутел, на семафорите кај џамијата, објави вечерва Макфакс

Додека тој со својот автомобил стоел на црвено светло, зад него се појавило возило кое залетано со голема брзина удрило и целосно го згмечило задниот дел, а автомобилот се извртел за 360 степени.

Очевидци за „Макфакс“ раскажаа дека возачот кој ја предизвикал сообраќајната несреќа возел со неверојатна брзина.

„Возеше можеби 200 километри на час“, раскажа за „Макфакс“ жена која ја посведочи несреќата.

Возачот не успевал да го совлада забрзаното возило по ударот.  На крајот удрил во куп песок, дијагонално од местото на несреќата кое е целото покриено со стакла.

МВР го обезбедува местото. Се чека увидна екипа.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мисајловски: ДУИ наредува Ковачевски исполнува, а Македонија тапка во место

Следно

Вучиќ вели дека е подготвен да спроведе многу работи од европскиот план, освен признавањето и влезот на Косово во ОН

Latest from Blog