Скопјанец со нож се обидел да нападне контролорка во автобус на ЈСП

1 min read

Контролорка во автобус на ЈСП пријавила во полиција дека добила закани од патник.

-На 02.05.2023 во 15.15 часот во СВР Скопје, И.С.(38) од Скопје пријавила дека околу 15.10 часот, додека била на работно место како контролор во автобус на ЈСП Скопје на линија бр.23 на бул.„Кузман Јосифовски Питу“, патникот С.Б. ѝ се заканил и се обидел да ја нападне со остар предмет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Украина негира каква било вмешаност во напад на руски Кремљ

Следно

Заврши увидот во училиштето во Белград, телата на убиените деца и чуварот се подигнати од местото

Latest from Blog