Силен земјотрес во Романија

1 min read

Земјотрес со јачина од 5,3 степени ја погоди денеска Романија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил во Крајова, Романија.

Медиумите јавуваат дека дел од луѓето излегле на улица.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Општина Карпош отвори жиро сметка – ќе се собираат пари за настраданите во земјотресите во Турција и Сирија

Следно

85 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Latest from Blog