85 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

1 min read

На 12.02.2023 во периодот од 15.00 до 20.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 85 возачи. Од нив, 57 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 28 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патиштa, информира МВР.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Силен земјотрес во Романија

Следно

ФОТО: Ракавиците на Буфон одат на продажба, парите наменети за Турција

Latest from Blog