Санкционирани 51 возач за брзо возење на територија на СВР Битола

1 min read

На територијата на СВР Битола вчера во периодот од 14:00 до 18:00 часот спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 51 возач.

Како што информираат денеска од МВР, од нив, 38 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 13 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Од полицијата апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

МВР продолжи со контролите: 134 казни за возачите во Скопје

Следно

Гундоган веќе има договор со Барселона

Latest from Blog