Гундоган веќе има договор со Барселона

1 min read

Илкај Гундоган од наредната сезона ќе го носи дресот на Барселона откако германскиот интернационалец се договорил за преселба на „Камп Ноу“ како слободен играч, по истекот на неговиот договор со Манчестер Сити.

Гундоган ја игра седмата сезона во дресот на Сити, тој беше првото засилување на клубот во ерата на Пеп Гвардиола и досега има 278 натпревари во дресот на „граѓаните“, но Германецот веќе донесе одлука да не потпишува нов договор и летово да си замине од „Етихад“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Санкционирани 51 возач за брзо возење на територија на СВР Битола

Следно

Ново издание на 360° – Интервју со Муцунски: Што ќе прави ВМРО-ДПМНЕ кога и Алијанса ќе влезе во власта?

Latest from Blog