Презентацијата на Роналдо во Ал Наср ја следеа три милијарди луѓе, една третина повеќе од финалето на СП

1 min read

Презентацијата на Кристијано Роналдо во Ал-Наср имаше повеќе гледачи од финалето на Светското првенство.

Според новинарот Педро Сепулведа, презентацијата на 37-годишниот напаѓач во Ал-Наср достигнала три милијарди луѓе кои го следеле настанот на 40 канали ширум светот.

Во исто време, финалето на Светското првенство во Катар, во кое се сретнаа селекциите на Аргентина и Франција (3:3, на пенкали 4:2), го следеа две милијарди луѓе ширум светот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сезона на грип во Европа: Белгија прогласи епидемија, Романија во епидемиолошка тревога

Следно

Републиканците никако да се обединат: Ни по осми пат не го избраа Мекарти за претседател на Претставничкиот дом

Latest from Blog