Предложен куќен притвор за манијакот од Скопје

1 min read

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје поднел Предлог за определување мерка куќен притвор против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило неколку кривични дела „задоволување на полови страсти пред друг“ од член 190 став 1 од Кривичниот законик.

– Во пет наврати осомничениот 30-годишник на различни локации во Скопје, во автобуси и влезови од згради, се самозадоволувал пред девојки со што го сторил наведеното кривично дело, соопштија денеска од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија 

Предлогот за куќен притвор е поднесен бидејќи постои основано сомнение дека осомничениот сторил кривично дело против морал кое постои опасност да го повтори.​ 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Иран протера двајца германски дипломати

Следно

Мицотакис од Лариса: Можам да гарантирам само едно – ќе ја дознаеме причината за трагедијата

Latest from Blog