Потер пред отказ во Челси,познат неговиот наследник

1 min read

Лондонскиот фудбалски клуб Челзи игра катастрофално и е во серија на лоши резултати, па Потер добил ултиматум од раководството.

Следните два меча против Лидс во Премиерлигата и против Дортмунд во ЛШ, мора да ги добие, во спротивно ќе  добие отказ.

Веќе е познат и фаворитот за негов наследник, а тоа е Маурисио Покетино, кој е слободен после заминувањето од ПСЖ.

Доколку Потер не добие отказ во следите недели, тогаш готово сигурно ќе има тренерска смена на лето.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Избрани новите министри – Лога за правда, Меџити за здравство, Алиу за информатичко општество и Шукова за животна средина

Следно

ЕУ го објави целиот предлог-договор за патот кон нормализација на односите меѓу Косово и Србија

Latest from Blog