Овој скопски локал нуди бесплатно кафе за сите кои ќе донираат

1 min read

Бифе Тафталиџе со искрен и навистина хуман потег. За да ги мотивираат скопјани да донираат за настраданите во земјотресот во Турција и Сирија, нудат бесплатно кафе. 

-Од утре, па до сабота важи ова правило: Бројот е 143-400 (Телеком и А1). Повикот е 100ден. Доѓаш, пиеш Лаваца кафе во Бифе или напред, на тераса, праќаш СМС и кафето е платено. Толку можете – толку можеме, се вели во нивниот повик. 

Бифето Тафталиџе се наоѓа во трговскиот центар Алуминка, на булевар Партизански одреди. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Промоција на спортската хроника „Гимнастиката во Битола“

Следно

Расте бројот на жртви од земјотресите во Турција и Сирија: СЗО стравува дека билансот може драматично да се зголеми

Latest from Blog