Промоција на спортската хроника „Гимнастиката во Битола“

1 min read

Во среда, во Офицерскиот дом во Битола ќе се одржи промоција на книгата „Гимнастиката во Битола“ од спортскиот хроничар на Битола, Димче Миновски.

Промоцијата ќе се одржи со почеток од 19 часот.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Анализа: Три клучни причини зошто земјотресот во Турција беше еден од најсмртоносните

Следно

Овој скопски локал нуди бесплатно кафе за сите кои ќе донираат

Latest from Blog