Општина Петровец изврши реконструкција на три улици

1 min read

Општина Петровец изврши реконструкција на три улици во трите населени места Петровец , Летевци и Градманци.

– Во населено место Петровец се тампонираше крак на улица ,, 22 ,, во должина од 250 метри. Во населено место Летевци се изврши санација и тампонирање на локален пат во должина од 800 метри, додека на патот од Катланово ( Црквата Св. Недела) до населеното место Градманци се изврши санација , проширување и тампонирање на овој локален пат, информираат од Општина Петровец.

Финансиските средства за санацијата на овие локални патишта во целост се обезбедени од Буџетот на Општина Петровец во вкупна вредност од 899.300 денари.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Собрани 30.378.353 денари за настраданите во земјотресот во Турција и Сирија

Следно

Чави го извади Рафиња од игра, фудбалерот збесна, почна да крши столче! (ВИДЕО)

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп