Мицкоски во посета на општина Аеродром

1 min read

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски ќе присуствуваат на градежни активности на мултифункционален спортско-рекреативен комплекс.

Од партијата истакнуваат дека посетата е во рамките на активноста „Ова е Македонија, за сите“.

По завршување на настанот најавена е изјава од Мицкоски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Договорено ново 72-часовно примирје во Судан – Белата куќа ги повикува Американците да ја напуштат земјата во следните 48 часа

Следно

Не мора да јадете колачи, ама помирете се дека сте сиромашни

Latest from Blog