Мицкоски со честитка по повод Бадник: Најсреќен во неговото семејство беше синот Јован (ФОТО)

1 min read

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека оваа година паричката се паднала кај неговиот син Јован.

Меѓу другото тој го честиташе и најголемиот христијански празник кој ни доаѓа утре.

„Семејството е најсилниот темел зад секоја борба и секоја победа. Заеднички труд за целта во која верувате.

Мајка ми го приготви лепчето, а Рози трпезата. Татко ми задолжен за кршење на бадниковото лепче, паричето падна кај Јован, а Антониј е најрадосен 🙏.

Радувајте се на малите работи кои имаат големо значење за нашите животи. Христос се роди! Навистина се роди!“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

САД воведоа нови санкции против иранските добавувачи на беспилотни летала за Русија

Следно

Нов пакет американска воена помош за Украина од 3 милијарди долари, вклучени и пешадиски транспортери

Latest from Blog