Маж во САД застрелал девојче додека играло криенка: Видов некои сенки

1 min read

Полицијата соопшти дека група малолетници си играле криенка и се криеле во соседните дворови кога Дејвид В. Дојл пукал од пиштол

Властите во американската сојузна држава Луизијана обвинија 58-годишен маж дека пукал со огнено оружје кон група малолетници кои си играле криенка и ранил 14-годишно девојче. Инцидентот се случил рано наутро во неделата во градот Старкс, Луизијана.

Полицијата соопшти дека група малолетници си играле криенка и се криеле во соседните дворови кога Дејвид В. Дојл пукал од пиштол. 58-годишниот маж им рекол на полицајците дека видел некои сенки пред својата куќа, а потоа земал оружје и почнал да пука во луѓето кои бегале од неговиот имот, пишува Си-ен-ен.

Притоа тој застрелал 14-годишно девојче во задниот дел од главата. Девојчето е пренесено во болница со повреди кои не се опасни по живот. Инцидентот се случил во слепа улица во кој живеат само три семејства – Дојл, семејството на жртвата и роднина на семејството на жртвата.

Дојл е обвинет за напад, незаконска употреба на огнено оружје и нанесување повреди.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

(ВИДЕО) Дивоградба на „Пластичарска“: Државна акција за рушење пробиена од државата

Следно

Барселона и Реал Мадрид би можеле да одиграат претсезонски натпревар во САД на крајот на јули

Latest from Blog