Барселона и Реал Мадрид би можеле да одиграат претсезонски натпревар во САД на крајот на јули

1 min read

Барселона и Реал Мадрид планираат да одиграат натпревар во Соединетите Американски Држави.

Претсезонското класико е закажано за 29 јули во Далас на стадионот „Котон Боул“, кој собира 92.000 гледачи.

Овој натпревар би можел да биде трет меѓу Барселона и Реал Мадрид на територијата на САД.

Претходно, тимовите играа во 2017 година во Мајами (Барселона победи со 3:2), а исто така и во Лас Вегас во 2022 година (Барселона победи со 1:0).

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Маж во САД застрелал девојче додека играло криенка: Видов некои сенки

Следно

САД го укина условот странските патници да бидат вакцинирани против ковид-19

Latest from Blog