Лажна е пријавата за поставена бомба во средното скопско училиште

1 min read

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска во 16.15 часот завршија потребните проверки во врска со денешната пријава со закана за поставена експлозивна направа, по добиените пораки на приватни електронски адреси на 14 професори, и утврдено е дека станува збор за лажна пријава.

Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање, а потоа е извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажна пријава.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ донесе одлука за зголемување на бројот на специјалните армиски единици

Следно

УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА – тлото не престанува да тресе на секој час, граѓаните преплашени!

Latest from Blog