Лазаров ги избра ракометарите со кои ќе ја нападне Португалија

1 min read

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 19 часот ќе се соочи против Португалија во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2024 година.

Натпреварот се игра во салата „Борис Трајковски“, а селекторот Кире Лазаров ги избра ракометарите со кои ќе се обиде да ја надмудри Португалија.

Лазаров за мечот ги повика Никола Митревски, Мартин Велковски, Цветан Кузмановски, Игор Ѓорѓиев, Марко Митев, Мартин Томовски, Никола Маркоски, Филип Кузмановски, Ненад Костески, Томислав Јагуриновски, Иван Џонов, Марко Стојковиќ, Петар Атанасиевиќ, Мартин Серафимов, Костадин Петров, Марко Мишевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски: Во руските напади во текот на ноќта има загинати и ранети

Следно

Зеленски: Сакаме победа, во моментов нема околности за преговори со Путин бидејќи тој не си стои на зборот

Latest from Blog

Кралот на неблагодарните

Планинарот Равичандар Тарумалингам е најден во озлогласената „смртна зона“ на Еверест, на околу 8.300 метри, каде