Изречени казни за 162 возачи во Скопје

1 min read

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (15.02.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 162 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 12 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, 13 санкции за возење под дејство на алкохол. Изречени се 12 мерки за користење мобилен телефон при возење, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), три мерки за возач почетник, информира МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Туркије остро ја осуди терористичката пропаганда на ПКК за време на седницата на Европскиот парламент

Следно

САД: Русите киднапираат деца од Украина и ги праќаат на превоспитување и посвојување во Русија

Latest from Blog