Град Скопје: Правно лице без документи и дозволи монтира панорамско тркало во Карпош

1 min read

Град Скопје информира дека правното лице Дизниленд Реквизити, фирма од Чаир регистрирана пред само еден месец, без соодветни документи и дозволи, без потребна документација која гарантира безбедност, монтира панорамско тркало и останати реквизити во Карпош пред Борис Трајковски.

„Град Скопје, во рамки на своите надлежности изврши надзор, превзема мерки и го казни правното лице, но тој сепак продожува да работи.

Ги повикуваме надлежните институции и апелирам да постапат во најкус можен рок, бидејќи се доведува во прашање безбедноста на децата и на сите останати посетители поради практицирањето на ваквото самоволие“, велат од таму.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Автобус излета во река во Кенија, загинаа 9, повредени се 17 лица

Следно

Реал и Модриќ постигнаа договор

Latest from Blog