Автобус излета во река во Кенија, загинаа 9, повредени се 17 лица

1 min read

НАЈРОБИ (АА) – Најмалку 9 лица загинаа, а 17 се повредени кога патнички автобус се превртел и излетал од патот, паѓајќи во река во Кенија, пренесува Анадолу.

Кениските медиуми објавија дека патнички автобус се превртел и потоа излетал во реката Мбагати, во главниот град Најроби.

Според првичните информации, во несреќата животот го загубиле 9 лица, а 17 се повредени.

Некои од повредените, кои се префрлени во локалните болници, се наоѓаат во тешка здравствена состојба.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.

Извор: Anadolu Agency (AA)

Претходно

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Познатиот рапер брутално ја претепал поранешната девојка во хотел

Следно

Град Скопје: Правно лице без документи и дозволи монтира панорамско тркало во Карпош

Latest from Blog