Реал и Модриќ постигнаа договор

1 min read

Лука Модриќ и Тони Крос најверојатно ќе останат во Реал Мадрид.

Претходно се дозна дека клубот е подготвен да ја продолжи соработката со овие играчи.

Според „Марка“, претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, во последните часови имал средби со Модриќ и Крос. Мадриѓаните веќе постигнаа начелен договор со хрватскиот играч за врска за продолжување на договорот. Ја прифати новата улога во тимот – Лука сезонава поретко се појавува во стартниот состав.

Што се однесува до Крос, клубот сè уште не постигнал договор со него. Но и Германецот е блиску до продолжување на договорот за една сезона.

Извор: kurir.mk

Претходно

Град Скопје: Правно лице без документи и дозволи монтира панорамско тркало во Карпош

Следно

ФОТО: Што се случува со Том Круз? Хирурзи се сомневаат дека имал операција

Latest from Blog