(ФОТО+ВИДЕО) Поради пожар, затворен за сообраќај мостот кој води од „Ист гејт“ кон Железничка станица

1 min read

Големи пламени јазици синоќа го зафатиле мостот „Беласица“ во близина на Трговскиот центар „Ист Гејт“ кој води кон Железничката станица во Скопје.

Фото: 360 степени

Пожарот е локализиран, а во моментов мостот е целосно затворен за сообраќај од безбедносни причини. Полицијата ги пренасочува возилата.

Фото: 360 степени

Според информации кои екипата на „360 степени“ ги доби од припадници на Противпожарната бригада кои се на местото на настанот, причината за пожарот е позната, но се чека Министерството за внатрешни работи (МВР) да излезе со официјално соопштение за инцидентот откако ќе го заврши целосно увидот.

„360“ степени побара официјален одговор од МВР, но до сега не добивме.

Уште синоќа на социјалните мрежи се појавија фотографии и видеоснимки од пожарот.

Во текот на денот се очекуваат повеќе информации за причините за избувнувањето на пожарот и за настанатата штета.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Јужноафриканската Република ја снабдува Русија со оружје и покрај неутралноста во конфликтот, обвини амбасадорот на САД во оваа земја

Следно

Зеленски најави голема реформа во судството со цел брзо приклучување кон ЕУ

Latest from Blog