Фердинанд: Вистинско време за победа на Јунајтед на Енфилд

1 min read

Манчестер Јунајтед денеска гостува на Енфилд во меч од редовното коло во англиската Премиерлига.

Рио Фердинанд верува дека неговата страна или Јунајтед, има добри шанси против Ливерпул кој сезонава мака мачи со повредите на играчите.

Самоуверен сум како никогаш досега последните 6-7 години, мислам дека Манчестер Јунајтед има шанси да оствари победа на ова гостување. Од друга страна Ливерпул имаше неколку нестварни сезони, но оваа сезона имаат проблеми, а Јунајтед е во одлична форма. Сега е вистинско време да се оди на Енфилд, нема поголема победа за еден играч на Јунајтед освен на Енфилд“, изјави Рио Фердинанд.

Јунајтед е во трка за титулата, иако заостанува зад Сити и Арсенал, но од друга страна Ливерпул е во грчевита борба да обезбеди пласман во ЛШ, што ќе им биде крајно тешко со оглед на конкуренцијата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето во наредните денови (ФОТО)

Следно

Женско рели на улиците на Скопје – награди за сите учеснички

Latest from Blog