УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето во наредните денови (ФОТО)

1 min read

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен, наместа долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје претпладне со повремени врнежи од дожд, попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ:

Следува период на променливо облачно време повремено со појава на дожд претежно во западните делови од земјата, а ќе дува слаб до умерен претежно јужен до југозападен ветер кој поинтензивен ќе биде во понеделник. Услови за поинтензивен дожд ќе има кон крајот на работната недела.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Освен за лебот, директорот на пазарниот инспекторат најавува замрзнување на цени и на други производи

Следно

Фердинанд: Вистинско време за победа на Јунајтед на Енфилд

Latest from Blog